Thank you for subscribing to our newsletter.

Bültene üye ol

Please check the errors in the form and fill the required fields with *

close-button
Hero

Port Louis Marina'ya hoş geldinz

Ekibimiz

Port Louis Marina’daki ekip Genel Müdür Glynn Thomas tarafından yönetilmekte ve gereken destek Müdür Yardımcısı olan Danny Donelan tarafından sağlanmaktadır.

Çalışanlarımızın tümü, Grenadinleri keşfetmeniz dahil olmak üzere ziyaretinizle ilgili tüm konularda size memnuniyetle yardımcı olacaktır. Hem samimi hem de bilgili olan ekibimizin işleriyle gurur duyduğunu söyleyebiliriz.

altImg

Olanaklar

Camper & Nicholsons’dan beklenen standart olanaklara ek olarak Port Louis Marina’da aynı zamanda şunlar sağlanmaktadır:

  • Barlar ve restoranlar
  • Yüzme havuzu
  • Yat temizleme ve koruma (gardinaj) hizmetleri
  • Ön tedarik hizmeti
  • Yat onarımları ve hizmetleri için teknik hizmetler
  • 242 tonluk travel lifti olan yakındaki iskeleler
  • Yakında denizcilik gereçleri satış yeri
  • Kablolu TV
  • 50 Hz ve 60 Hz elektrik

Aynı zamanda 25 yıl lisanslı olarak satın alınabilecek ve sınırlı sayıda olan 30 m ila 90m genişliğinde süperyat demirleme yerleri bulunmaktadır.

Ulaşım

Hava Yolu – Grenadinlerin denizcilik merkezine en yakın olan uluslararası havaalanının Grenada’da bulunması sayesinde Port Louis Marina Karayiplerde konumu en ideal olan marinalardan biridir.

Maurice Bishop Uluslararası Havaalanı yalnızca 8 km mesafededir ve buraya Londra, Miami, Atlanta, Toronto, Frankfurt ve New York gibi büyük şehirlerden doğrudan uçuşlar vardır ve Barbados, Antigua, St Lucia ve Trinidad üzerinden bağlantı yapmak kolaydır.

Deniz Yolu – Port Louis Marina ve St George’a her türlü hava koşulunda düz olarak yaklaşılabilir. Şamandıralı olan marina geçiş yolu ışıklandırılmıştır ve hem gündüzleri hem de geceleri görülmesi ve içinden geçilmesi kolaydır.

Unutulmaması gerekenler: Grenada’da geldiğinizde işaretlemenin sancak tarafında kırmızı şamandıralarla yapıldığı Amerikan sistemi (‘Red Right Returning’) kullanılmaktadır. Marinaya yaklaşırken marinaya girişinizle ilgili talimatlar için 14. Kanaldan Capitanerie’yi arayın.

Port Louis Marina’ya girerken veya buradan ayrılırken, özellikle de St George’daki Carenage kıyısında ticari trafiğe çok dikkat edin.

Liman yönetmeliklerine göre 200 gros ton ve üzerindeki gemilerde St. George’a giriş ve buradan çıkış sırasında Grenada Limanları İdaresinden bir pilot olması gerekmektedir. Gemi limana ulaşmadan 24 saat önce ve gemi limandan ayrılmadan 3 saat önce pilotlara bilgi verilmelidir.

Yönetmelikler – Grenada veya Carriacou dışından gelen yatların bir Liman Giriş Noktasından (bunlardan en popüler ikisi Tyrell Körfezi ve Port Louis Marina’dır) Gümrük ve Göçmenlik kontrolünden geçmesi gereklidir.

Gümrük giriş izni işlemleri herhangi bir mürettebat üyesi karaya basmadan önce kaptan tarafından tamamlanmalıdır. Önceden tamamlanabilecek olan mürettebat listesi/izin formunun dört kopyasının verilmesi gerekmektedir. Grenada’da bu belgeleri varmadan önce online olarak göndermenizi sağlayacak SailClear gelişmiş ağ bildirimi hizmeti kullanılmaktadır.

Bir sonra ziyaret edilecek olan ülke için giriş izni verilebilmesi için Grenada’dan çıkış izni de gereklidir. Yatlar, ayrılış sonrasındaki 24 saat içinde çıkış yapmış olmalıdır.

Giriş Limanları
Port Louis Marina
St David’s Harbour
Le Phare Bleu Marina
Prickly Koyu Marina
Tyrell Koyu, Carriacou
Hillsborough, Carriacou

Getting Here

Teknik Hizmetler

Port Louis Marina’da yat onarım ve bakım hizmetlerinin çoğunluğu bulunmaktadır. Bu olanaklar şunlardır:

Grenada Marine – tekne onarımları, bakımları ve motorları; Volvo Penta, Yanmar, Raymarine, Mastervolt, Cruisair, Balmar, Northern Lights, GMPCS acenteleri. +1 473 444 1667 or 473 443 1667

Turbulence Grenada – yelken yapımı ve onarımları, arma, elektronik, güverte ekipman hizmetleri, Navtec hidrolik. +473 439 4495

Island Dreams – koruma (gardinaj), temizleme, bakım, yat tadilatı. +1 473 443 3603

Horizon Yachts – yat satışı, yat tadilatı, komisyonculuk, kiralama, günlük seyirler. +1 473 439 1002

Spronks’ Mega Yacht Services – ön tedarik, yat hizmetleri, gümrüksüz yakıt ve yağ, parça siparişi ve kurye hizmetleri, havaalanı transferleri, araba kiralama, gezintiler. 1 473 439 4369

Grenada’nın güney sahilinde teknik hizmetler ve olanaklar Spice Island Marine, Grenada Marine ve Clarkes Court Bay Boatyard tarafından sağlanmaktadır. Marina’da ön tedarik ve taşıma dahil olmak üzere yat hizmetiyle ilgili ihtiyaçlar konusunda yardımcı olabilecek temsilcilere de ulaşabilirsiniz.

Dalga Boyu Bültenimize Kaydolun