Thank you for subscribing to our newsletter.

Bültene üye ol

Please check the errors in the form and fill the required fields with *

close-button
Hero

IC Cesme Marina'ya hoş geldiniz

Yakındaki koylar ve limanlar:

Limon bahçeleri ve mavi deniziyle ünlü olan Aya Yorgi koyuna gün içinde demirleyebilirsiniz. Akşamları Türkiye’nin parti meraklılarıyla birlikte canlı müziğin keyfine varacağınız ünlü Babylon bar, restoran ve kulüpte geçirebilirsiniz.

Alaçatı, Türkiye’nin rüzgar ve uçurtma sörfü merkezidir. Bu yeni tatil yerinde Osmanlı tarzı ile modern ve şık ve de sağlık ve fitness olanaklarını bulabilirsiniz.

Dalyan, güleryüzlü balık restoranları ve sahil kulüpleri olan geleneksel bir balıkçı kasabasıdır ve kendinizi rahat hissetmek istediğiniz günler için mükemmeldir.

Altınkum Plajı, Çeşme merkezine yalnızca 10 dakika mesafede olan ilgi çekici sahillerden biridir. Bu plajın kumu gerçekten altın gibidir ve su ise çok berraktır. Çeşme’de rüzgar genellikle kuzeyden eser ve Altınkum yarımadanın güney kısmında olduğu için rüzgar genellikle karadan denize doğru eser. Bu yüzden de Altınkum’da her zaman hafif veya orta seviyede dalga olur.

Yoğun turizmden etkilenmemiş son derece güzel bir ada olan Sakız’da ise Ege’deki en iyi sahiller ve Yunanistan’ın en büyüleyici orta çağ köylerinden bazıları bulunmaktadır. Sakız, mevsim meyvelerinin çeşitliliği ve kalitesiyle ünlüdür.

Görülecek Yerler

Çesme’de keşfedilebilecek çok sayıdaki tarihi bina vardır. 14. yüzyıldan kalma, silahların sergilendiği bir müze olan Ceneviz Kalesi; 16. yüzyıldan kalma Sultan Süleyman tarafından İpek Yolu’nun bitiş noktası olarak inşa ettirilen Kervansaray (şu anda harika bir bahçesi olan bir otel olarak hizmet vermektedir.) ve bir sanat galerisi olarak restore edilmiş olan Ayios Haramlabos Kilisesi bunlardan bazılarıdır.

Çeşme sahilinin birkaç mil ilerisinde bulunan Ildır’da; kahin Sybil’in evi olan tarihi Erythai şehrinin kalıntılarını, akropolü, Athena tapınağını ve M.Ö. 3. yüzyıldan kalan amfi tiyatroyu görebilirsiniz.

UNESCO Dünya mirası olan Sisam’daki Pythagoreion ve Heraion ise yalnızca 90 km mesafededir.

Yemek

Çeşme Marina’nın geceleri çok canlıdır. Gezinti yerindeki restoranlarda, café’lerde ve barlarda her zaman bir eğlence hakimdir. Hem eski Çeşme’de hem de atmosferin hafta boyunca canlılığını kaybetmediği marinada tercih edebileceğiniz çok sayıda kaliteli restoran bulabilirsiniz.
Güzelliğiyle sizi etkileyecek olan bu marinada hem kaliteli yemek sunan hem rahatlamanızı sağlayacak çok sayıda şık café ve restoran bulunmaktadır. Çeşme Marina’da geleneksel Türk mutfağından uluslararası mutfağa kadar uzanan farklı tatları bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları:

Marina Yacht Club
Marinadaki en iyi manzaraya sahip mekanlardan biri olan restoran ve bar.

Ferdi Baba
Ferdi Baba Restaurant, Çeşme’de en çok tercih edilen balık restoranlarından biridir. Sunulan balıklarda denizin tadını alabilirsiniz ve salatalar ve ordövrler de son çok lezzetli ve tazedir. Konuklar güneşin batışını ve ayın yükselişini izlerken kadehlerini kaldırabilir.

Restoranların tamamı için lütfen su sayfaya gidin.

Alışveriş

Modern satış mağazası kompleksinde denizcilik modasını takip eden mağazalar, tasarım butikleri ve bir denizcilik gereçleri satış yeri bulunmaktadır.

Satış mağazalarının tamamı için lütfen su sayfaya gidin.

Aktiviteler

Yüzmenin tadını çıkarabileceğiniz en güzel plajlardan bazıları Çeşme bölgesinde bulunmaktadır. Yelkencilik, rüzgar sörfü, kite sörf ve su altı dalış gibi çok sayıda su sporu ativitesi bulunmaktadır.

Alaçatı’da V şeklindeki koyu, berrak suyu ve yemyeşil çevresiyle Avrupa’nın en dikkat çekici sörf alanlarından biri bulunmaktadır. Değişen rüzgarlar ve mükemmel yerleşimi, buranın Avrupa’daki en iyi sörf merkezlerinden biri olmasını sağlamaktadır.

Marinanın birkaç mil kuzeyindeki Pırlanta Plajı, Türkiye’nin kite sörf merkezi haline gelmiştir. Pırlata Plajının hemen yanındaki koyda 2008 Optimist Dinghy Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapmıştır.

Aynı zamanda 39 km mesafedeki Urla’da bir golf kulübü bulunmaktadır.

Dalga Boyu Bültenimize Kaydolun